Yapay Zekâya İlk Adım

Yapay zekânın ilham verici dünyasına giriş yapmak için dünyanın en iyi kursu

Kurs İçeriği

1. Yapay zekânın tanımı ve temelleri
 • Karşılama ve giriş
 • Tanım ve kapsam: Yapay zekâ, insan zekasına karşı
 • Yapay zekâ türleri ve bazı temel terminolojiler
2. En yaygın yapay zekâ teknolojileri
 • Fiziksel robotlar
 • Yazılım robotları
 • Konuşma tanıma ve işleme
 • Görüntü tanıma ve işleme ve bilgisayarlı görü
 • Makine öğrenmesi ve derin öğrenme
 • Veri ve veri biliminin önemi
3. Yapay zekânın toplumsal etkileri
 • Yapay zekânın topluma sunduğu fırsatlar
 • Yapay zekâ ile ilgili toplumsal tehlike ve riskler
 • Yapay zekâya ilişkin düzenlemeler ve etik sorunlar 
4. Final sınavı ve sertifika

Programlarımızı benzersiz kılan nedir?

Pratik odaklı, ilham verici örnekler
Kolay anlaşılır içerikler
Eğlenceli, enerjik ve motive edici kurslar
Sektörlere ilişkin ilgi çekici kullanım alanlarına örnekler
Çoklu dil seçeneği
İsviçre’den dünya standartlarında eğitim kalitesi

Hemen Kaydol

AI Business School ile “Yapay Zekâya İlk Adım” programına şimdi başlayın.

Alanında en başarılı uzmanlardan öğren.

Selçuk Boydak

AI Business School Kurucu Ortağı

Uluslararası yapay zekâ yatırımcısı, Girişimci ve Şirket Kurucusu

Play Video

BİYOGRAFİ

Selçuk Boydak, yapay zekâya olan özel tutkusu ile tanınan uluslararası bir yatırımcı ve seri girişimcidir. Avrupa ve Asya ülkelerinde olmak üzere yapay zekâ, robotik, internet, BT, danışmanlık, medya, eğitim, özel sermaye ve risk sermayesi gibi çeşitli alanlarda sürdürülebilir ve hızla büyümekte olan bir dizi şirketin kurucusudur. Farklı ülkelerde yaşamış ve çalışmış olan Selçuk, birçok yabancı dili akıcı bir şekilde konuşmaktadır.

Almanya’nın Münster şehrinde bulunan ‘’Vestfalya Wilhelm Üniversitesi’’nde (Westfälische Wilhelms-Universität) ‘’Tıp Bilimleri” okuyan Selçuk, bu süre zarfında “Alman Akademik Burs Vakfı” (Studienstiftung des deutschen Volkes) tarafından topluma önemli bir katkı sağlaması beklenen seçilmiş öğrencilere verilen bir burs kazanmıştır. Ardından, Türkiye’nin en yüksek dereceli üniversitelerinden biri olan “Boğaziçi Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği” okumuştur.

Uzun yıllara dayanan yönetim, danışmanlık ve iş kurma deneyimini birleştiren Selçuk, üst düzey yönetim danışmanı olarak, Boston Consulting Group (BCG) gibi önde gelen danışmanlık firmalarında görev almıştır. Daha sonra merkezi İsviçre’de bulunan kendi strateji danışmanlığı franchise’ını kurmuştur. Yıllar boyunca, çeşitli endüstri kollarında ve tanınmış Avrupa şirketlerinde çalışmakta olan birçok girişimci ve üst düzey yöneticiyle çalışarak onlara danışmanlık vermiştir.

İlk büyük internet dalgası sırasında internet alanında genç bir girişimci olan Selçuk, küçük ve orta ölçekli işletmeler için bu alanda en çok satan e-ticaret platformunu kurmuştur. Daha sonra, kurucu ya da kurucu ortak olarak birçok yenilikçi ve teknoloji odaklı iş modelini başarıyla piyasaya sürmüştür.

Selçuk şu anda yapay zekâ farkındalığı ve eğitimi konularında yoğun çalışmalar sürdürmektedir.  Buna ek olarak yapay zekâ yeteneklerinin keşfedilmesi ve uygun fırsatlar ile buluşturulması gibi konulara odaklanarak sektöre değer katmaktadır. AI Business School’un kurucu ortağı olan Selçuk, aynı zamanda AI Business School’un fakültesinin bir parçası olup “Yapay Zekâ ile İşletmeler için İş Değeri Yaratma” ve “Yapay Zekâ Liderliği” gibi alanlarda dersler vermektedir. Lokal yapay zekâ yeteneklerini ve topluluklarını kapsayan küresel bir ağın kurucu ortağı olarak, dünya standartlarında bir yapay zekâ eğitimi sunmanın yanı sıra heyecan verici yapay zekâ projelerine ve işlerine erişim konusunda da değişimin öncüsü yetenekleri desteklemektedir.

Tamamlama Sertifikası

AI Business School ile “Yapay Zekâya İlk Adım” programına şimdi başlayın.